Szukasz sposobu na oryginalną dekorację wnętrza? Świetnym, prostym i nowoczesnym rozwiązaniem są ozdoby ścienne, takie jak plakaty czy mapy na ścianę.

Wystrój wnętrza, który oddaje charakter i styl życia jego mieszkańców, pozwala poczuć się we własnym domu sobą, a także stanowi wizytówkę, która bez słów przekazuje wiele gościom. Znakomitym dodatkiem dla pasjonatów podróży będzie mapa na ścianę.

Do jakich wnętrz pasują mapy na ścianę

Efektowne mapy na ścianę to niezastąpione dodatki do domu każdego, kto kocha podróże. Można je zaaranżować na wiele sposobów, dostępne w różnych stylach będą pasowały do każdego wnętrza. Plakat z mapą w stylu vintage, jak ręcznie rysowane lub ze starego atlasu, będzie piękna ozdobą klasycznego wnętrza i dopełnieniem starych mebli z litego drewna. Sepiowe odcienie wprowadzą ciepło do urządzanego wnętrza. W nowoczesnych aranżacjach znakomicie sprawdzą się plakaty dekoracyjne z prostymi konturami, geometrycznymi formami i prostymi, wyraźnymi kolorami.

Jako dekoracja wnętrza w nowoczesnym stylu sprawdzą się również naklejki na ścianę i trójwymiarowe mapy: wycięte z różnych materiałów lub w postaci sznurka przeciągniętego między odpowiednio rozmieszczonymi gwoździkami.

Mapa na ścianę będzie pasowała także do mieszkania w eklektycznym stylu – urządzonego z wykorzystaniem modnych starych mebli i dodatków retro, a także takiego, w którym panuje jeszcze studencki luz. Styl boho w aranżacji wnętrz, ze względu na inspiracje z różnych stron świata, również może zyskać na umieszczeniu mapy na ścianie jako tła i dopełnienia.

Mapa na ścianę dla globtroterów i marzycieli

Tego typu plakaty dekoracyjne są wspaniałym sposobem na urządzenie własnego mieszkania, a także na prezent. Taki dodatek do wnętrza będzie znakomitym upomnieniem na parapetówkę, a nawet z okazji ślubu – oczywiście gdy wiemy, że podróże są tym, do poruszają czułe struny w sercu domowników.

Plakat z mapą będzie codziennie przypominał o marzeniach do spełnienia oraz o miłych wspomnieniach. Mapa świata na ścianę może nawet pozwolić na zaznaczanie już odwiedzonych miejsc. Dostępne są mapy zdrapki, kolorowanki lub takie, na których można zaznaczać swoje podróże naklejkami, pinezkami, kolorowymi sznurkami. Może to być jednak też klasyczny plakat dekoracyjny do oprawienia, a wspomnienia można wyeksponować osobno w postaci zdjęć i przedmiotów.

Mapa na ścianę może być ciekawym prezentem i zachętą dla kogoś, kto marzy o podróżowaniu. Zamiast konturów wszystkich kontynentów możemy wybrać np. plakaty z planami miast, które domownicy szczególnie sobie upodobali i wymarzyli. Również i one urozmaicą wystrój wnętrza, dodając mu oryginalności i charakteru.