Zamawiasz obiad w restauracji, kelner przyjmuje zamówienie i odchodzi. Między wami nastała długa, niezręczna cisza. Jesteście tylko Wy, a Ty nie wiesz co powiedzieć. Przebrnąłeś już przez pytania na temat rodzeństwa, spędzania wolnego czasu, i jej ulubionych filmów. Czujesz, że tracisz grunt pod nogami? Wpadka jest blisko? Spokojnie! Mamy na to radę!


Pierwszą podstawową zasadą która pozwoli Ci odnieść sukces w kontaktach damsko-męskich jest zadawanie unikalnych pytań partnerce. Jak myślisz z iloma partnerami spotykała się przed Tobą? I dlaczego nie są razem? Możliwe, że źle przygotowali się do rozmowy, zadawali trywialne pytania, które z pewnością słyszała już nie jeden raz. Musisz zaintrygować swoją partnerkę, pokazać że nie jesteś przeciętnym rozmówcą. Pierwsze pytania mają najistotniejsze znaczenie, często jest tak, że pozwalają na zadawanie kolejnych. Staraj się aby rozmowa przebiegała naturalnie, bez zbędnych pauz i zająknięć. Jeśli nie wiesz jakie pytania zadać, my przygotowaliśmy dla Ciebie małą ściągę. Korzystaj z niej mądrze i do dzieła!

Czy zechciałabyś spróbować ślimaków ze mną?

Ślimaków, małż, ośmiornicy cokolwiek co Ci przyjdzie do głowy jest egzotyczne i dostępne w menu, a czego mogła nigdy w życiu nie jeść. Obserwuj uważnie kartę dań i śledź jej wzrok, gdy zatrzyma się na daniu z makaronem lub innym „pospolitym” jedzeniem, przystąp do ataku. Zaproponuj żebyście spróbowali czegoś innego. Może wydawać Ci się to trywialne, ale poza wzbogaceniem sowich doznań smakowych, sprawdzasz w ten sposób czy twoja partnerka jest otwarta na nowe wyzwania. Czy chce spróbować nowych rzeczy? Czy według niej ślimaki wyglądają obrzydliwie? To bardzo cenna informacja, która w przyszłości pomoże zacieśnić więzy między wami. Oczywiście, jeśli ma alergię na tego typu jedzenie, zasugeruj coś innego. Generalnie chodzi o to, abyś poprosił ją o spróbowanie czegoś nowego z Tobą i aby to zapadło jej w pamięć.

Co byś zrobiła teraz, gdybyś miała milion dolarów?

Zadając to pytanie otwiera się przed Tobą kopalnia innych możliwości. Możesz spytać o jej hobby, zainteresowania. Prawdopodobnie sama będzie Ci o tym opowiadać i nie będziesz musiał jej ciągnąc za język. Otworzy przed Tobą swoją wyobraźnie, co by zrobiła z taką ilością pieniędzy, jak by się zabawiła? W ten sposób ocenisz jej spontaniczność, twórcze myślenie, określisz priorytety i cele którymi się kieruje w życiu. Zaletą tego pytania jest to, że jest w swojego rodzaju zabawa, która da wgląd w to, o co w tym wszystkim chodzi.

Jaka jest najbardziej przerażająca rzecz, którą robiłaś w życiu?

Temat nie tylko pozwala na opowiadanie ciekawych anegdot, ale także pomaga ocenić wasz stopień przygód, a także poziom ryzyka jakiego jesteście w stanie się podjąć. Spójrz w przyszłość: Jeśli na kolejnej randce zaprosisz ją na skok z bungee lub wspinaczkę górską skąd będziesz wiedział, czy podzieli się adrenaliną wspólnie z Tobą czy raczej będzie siedziała na ławce wśród znudzonych ludzi? Poznaj jej chęć przygód i sprawdź czy wasze poczucie rozrywki jest na tym samym poziomie.
Do którego z miast chciałabyś się przenieść w jednej chwili?
Czy jest typem dziewczyny, która lubi często zmieniać swoje otoczenie (miejsce zamieszkania), czy raczej preferuje ciszę i spokój, opowiadając się za życiem z dala od hałasu miejskich ulic? Jej wybór może Ci wiele powiedzieć o jej sympatiach i antypatiach, a także o tym, na jakim etapie życia jest. Czy byłaby ona na tyle odważna, aby bez wahania przenieść się do nowego miasta?

Jak to jest być (wstaw jej zawód)

Prędzej czy później wasza rozmowa zejdzie na temat zatrudnienia. Ludzie spędzają znaczną część swojego życia w pracy i zwykle mają wiele do powiedzenia na jej temat. Dowiedz się, co myśli na temat swojej kariery zawodowej. Kim jest w swojej pracy i jakie ma ambicje? Niech opowie o swoich zmaganiach, śmiesznych sytuacjach, anegdotach o złym szefie. Zyskasz wiedzę na temat jej celów w życiu, zapytaj jak ma zamiar do nich dążyć? Pamiętaj aby zbytnio nie opowiadać o swojej karierze, broń boże się nie chwalić za bardzo. Znajomość waszych karier zawodowych, pozwoli określić czy wasze ścieżki idą w podobnym kierunku.

Zrób dobre wrażenie

Zadawanie unikalnych i rzadkich pytań nie pomoże Ci w osiągnięciu sukcesu. Oprócz nienagannej dykcji, dobrego ubioru, pamiętaj także o mowie ciała. Uśmiechaj się do niej, patrz jej w oczy (ale nie za często), a gdy Ci pozwoli złap ją za dłoń. Obserwuj jej zachowanie. Kobiety także wysyłają nam sygnały, które przy dobrym odczytaniu pozwolą dokładnie określić jej osobowość. Bowiem często jest tak, że twarz kobiety nie wyraża wszystkiego o czym w danym momencie myśli.