Pewnie nie raz wyrywałeś sobie włosy z głowy, bo nie wiedziałeś, gdzie właściwie mógłbyś zabrać swoją wybrankę. Kawiarnia, kino, teatr wydają się być w miarę dobrymi pomysłami, ale co z robić w przypadku, gdy jesteście ze sobą już jakiś czas i nie chcesz by do waszego związku wkradła się rutyna? Podpowiemy Ci pomysły jak przyjemnie spędzić czas z dziewczyną, tak abyście razem dobrze się bawili.

Jeżeli dopiero, co poznajesz wybrankę, wybór miejsca i tego, co będziecie razem robić jest kwestią kluczową. Od tego jak wypadnie wasze pierwsze spotkanie, będzie zależało to, czy spotkacie się następnym razem. Generalnie możemy wyróżnić trzy główne czynniki decydujące o wyborze miejsca waszej randki.

Czynnik pierwszy – wspólne zainteresowania

Trudno o udaną randkę jeżeli zaprosisz dziewczynę do kina, a ona nie zbyt przepada za tego typu miejscami lub filmem, który wybrałeś. Dlatego na sam początek najbezpieczniejszym miejscem będzie takie, w którym możecie swobodnie porozmawiać. Gdy już wybadasz „grunt” i dowiesz się trochę więcej o swojej kandydatce, możesz wymyślać coraz to nowsze sposoby spędzania wspólnego czasu. Pamiętaj jednak, że ty także się liczysz, nie staraj się na siłę uszczęśliwiać wybranki, biorąc pod uwagę tylko jej zainteresowania. Ty także musisz się świetnie bawić. Dziewczyna szybko wykryje, że coś jest nie tak i może nie chcieć umówić się na kolejną randkę.

Czynnik drugi – stopień zażyłości

Kolejnym ważnym, jak nie najważniejszym czynnikiem jest stopień zażyłości między tobą, a twoja wybranką. Trudno pójść z nowo poznaną dziewczyną na basen. Większość z nich będzie się wstydziła przed tobą pokazać w stroju kąpielowym. Na kilku pierwszych randkach z reguły unikamy też miejsc, w których przeważa kontakt fizyczny nad intelektualnym. Wspólny wypad na ściankę wspinaczkową jest dobrym pomysłem, choć niekoniecznie na początku waszej znajomości.

Czynnik trzeci – zasobność portfela

Podobno mężczyzna powinien płacić tylko za pierwszą randkę. Niektórzy w ogóle uważają, że za kobietę nie powinno się płacić. I choć wiele kobiet, będzie przeciwna temu byś za nią płacił – zrób to. Czasami tylko się tak zgrywają, by zobaczyć jak zareagujesz na ich decyzję. Kobiety lubią jak się na nie wydaje pieniądze 🙂 . Jednak należy pamiętać, aby nie przesadzać zbytnio ze swoją hojnością. Niektóre typy kobiet mogą się przyzwyczaić do tego typu sytuacji i zerwać z tobą, gdy przestaniesz finansować ich zachcianki. Generalnie inteligentna i naprawdę zakochana w tobie kobieta zrozumie, że nie zawsze facet płaci za wszystko. Tych innych typów należy się wystrzegać!

Gdy już poznasz tę jedyną, należy uzgodnić wspólny plan finansowania waszych randek – płacicie pół na pół lub raz ty, raz ona. Rzeczą oczywistą jest, że miejsca waszych randek i ich częstotliwość uzależniona będzie od zasobności waszego portfela. Choć, aby zorganizować naprawdę udaną randkę nie wystarczą same pieniądze i pamiętaj o tym!

Inne, mniej ważne czynniki

Może to zabrzmi trochę absurdalnie, ale pogoda czy lokalizacja też wpływa na miejsce waszej randki. Pogoda wiadomo, gdzie indziej będziemy przebywać, gdy jest ciepło, a gdzie indziej, gdy śnieg za oknem. W lato możemy pokusić się o długie spacery po parku, w zimę raczej nie powinniśmy „katować” naszej partnerki przebywaniem na świeżym powietrzu.

To czy mieszkamy na wsi czy też w mieście, ma duże znaczenie w planowaniu randki. W mieście z pozoru łatwiej o rozrywkę. Jest więcej lokali do których możemy pójść z naszą partnerką. Jest też więcej miejsc rozrywki i dobrej zabawy. Mieszkając na wsi, będziemy skazani na dojazdy, ale czego nie robi się dla ukochanej.

Przykładowe miejsca i pomysły na randkę.

Kawiarnie, lokale gastronomiczne, restauracje

Nie jest to może zbyt oryginalny pomysł, ale takie miejsca są idealne na pierwsze randki pod wieloma względami. Pierwszym z nich jest, możliwość swobodnej rozmowy i wzajemnego wybadania swoich zainteresować. O tym jak rozmawiać na pierwszej randce pisałem we wpisie „5 pytań, które powinieneś zadać partnerce na pierwszej randce”, więc zapraszam do jego lektury. Restauracje są także idealnym miejscem do poznawania się ze względu na fakt (może zabrzmieć to dosyć przewrotnie), że nie jesteście tam sami. Tak, tak dziewczyny boją się obcych mężczyzn, nie wiedzą czego mogą się po nich spodziewać, także czują się o wiele bezpieczniej w miejscach, gdzie jest więcej ludzi. Ot, tak po prostu.

Spacery

Dziewczyny kochają spacery późnymi letnimi wieczorami przy blasku księżyca. Zatem dobrze by było, gdybyś ty także je pokochał. Jeżeli nie chcesz wydawać pieniędzy na pierwszą randkę, to takie rozwiązanie jest dla ciebie idealne. Pamiętaj tylko, że spacerujemy o ciepłej porze roku, wybieramy w miarę ładne miejsca (w mieście też takie są!) i raz na jakiś czas dajemy dziewczynie odpocząć, przysiadając na pobliskiej ławce. Idealne miejsce do poznania swoich zainteresować, charakterów. Na początku unikaj przesadnego dotykania swojej kandydatki, zgrywaj niedostępnego!

Kino, teatr

Przyjęło się, że gdy nie wiesz, gdzie zaprosić swoją dziewczynę? Zaproś ją do kina lub teatru. Pomysł może i oklepany, ale zawsze aktualny. Jest tylko jeden warunek, film lub spektakl musi wybrać ona. Nie jest dobrym pomysłem, proponowanie kina lub teatru jako miejsce pierwszej randki z jednego powodu. Jakiego? W kinie lub teatrze za dużo sobie nie porozmawiacie. Powód oczywisty, a tak często zapominany…

Dyskoteka

Niektóre typy kobiet mają tak, że po prostu muszą tańczyć. Możesz zaproponować wyjście na dyskotekę, ale nie jako forma pierwszej randki. Tam zazwyczaj poznaje się dziewczyny, a nie zaprasza! No i raczej staraj się cały czas mieć ją „na oku”.

Galeria handlowa

Wydaje się, że do galerii handlowej można pójść z kolegą, ale nie z dziewczyną. Nic bardziej mylnego. Kobiety kochają chodzić na zakupy, nawet, gdy nic nie kupują. Jest wiele sposobów aby miło spędzić czas w takim miejscu, Oprócz licznych kawiarni i restauracji, możecie wybrać się na shopping. To idealna forma aby poznać się bliżej i wybadać, co kto lubi, a czego nie. Później można przysiąść na kawę i ciastko.

Lodowisko, ścianka wspinaczkowa itp.

Trochę bardziej aktywna forma randkowania, ale jakże skuteczna. Nie polecana na pierwszy raz, gdyż wymaga kontaktu fizycznego, a jak wiadomo nie każda dziewczyna da się obmacywać obcemu mężczyźnie. Jeżeli znacie się już trochę dłużej, jest to wasza któraś z kolei randka, to jak najbardziej polecamy taką formę rozrywki. Można przypadkowo „wpadać” na partnerkę lub nauczyć jazdy na łyżwach, czy prawidłowej wspinaczki. Do tego warto nadmienić, że takie atrakcje jak łyżwy czy ścianka wspinaczkowa są stosunkowo tanie.

Jak widać, aby świetnie się bawić na randce, niekoniecznie potrzeba góry pieniędzy, czasami wystarczą chęci i dobry pomysł, a reszta sama się jakoś potoczy. Życzymy wielu udanych randek!