Czy zastanawiałeś się kiedyś jak wyglądają alkohole, które zarezerwowane są tylko dla ludzi z grubymi portfelami? Jako przeciętny smakosz mocnych trunków, z tygodniowym budżetem 50 zł na imprezę, pozwalasz sobie jedynie na połóweczkę De Luxe, a od święta kupujesz Finlandię?

Poniżej prezentujemy listę alkoholi, które warte są kilka tysięcy razy więcej, niż wydasz na alkohol przez całe swoje życie! Tylko dla ludzi o mocnych nerwach!

Wray and Nephew Rum (54 000$)

Wray and Nephew Rum
Najdroższy rum w historii gatunku tego trunku. Po raz pierwszy zaprezentowany został na Rumfescie – europejskim festiwalu rumu. Butelka zakorkowana została przez jamajskich destylatorów w 1940 roku i pozostaje zamknięta po dziś dzień. Na świecie istnieją tylko 4 butelki tego szlachetnego trunku o których wiadomo. Niektóre destylaty użyte w produkcji rumu mają 25 lat, oznacza to, że faktyczna produkcja trunku rozpoczęła się w 1915 roku!

Macallan 1926 Fine and Rare Whiskey (75 000$)

Macallan 1926 Fine and Rare Whiskey
Obecnie najdroższa Whisky na świecie. Nie znajdziesz jej w żadnym osiedlowym sklepie czy też najbardziej odjechanej imprezie, ponieważ obecnie zostało tylko12 butelek tego ognistego trunku. Jeśli chcesz stać się posiadaczem „Macallan 1926 Fine and Rare”, musisz wybrać się na aukcję alkoholi i wziąć ze sobą „trochę” wolnej gotówki.

Chateau Lafite 1787 (160 000$)

Chateau Lafite 1787
Z ceną 160 tys. dolarów za butelkę, Chateau Lafite 1787 jest niekwestionowanym liderem w rankingu najdroższych win świata. Cena jest wysoka, ale nie wynika z faktu, że wino ma ponad 200 lat i kompletnie nie nadaje się do spożycia, ale to, że należała kiedyś do trzeciego prezydenta Stanów Zjednoczonych Thomasa Jeffersona (na butelce wyryte są jego inicjały), słynącego z zamiłowania do wina.

Ultra Premium Tequila Ley (225 000$)

Ultra Premium Tequila Ley
Najwyższa cena jaką kiedykolwiek dano za butelkę tequili wynosi prawie ćwierć miliona dolarów. Przy takiej cenie nie dziwi fakt, że butelka została ozdobiona platynowymi i złotymi wstawkami. Ultra Premium Ley Tekila została kupiona na aukcji w Meksyku w 2006 roku. Trunek pochodzi z destylarni Hacienda La Capilla w Los Altos. W jego skład wchodzą 8-, 10- i 12- letnie destylaty agawy.

Wódka Diva (1 060 000$)

Wódka Diva
Kiedy mówimy o wódce od razu kojarzy się nam z Polską, gdzie to ów trunek został wynaleziony (z całym szacunkiem dla naszych braci Rosjan). Jednak najdroższa wódka nie pochodzi wcale z ziem polskich, a została wyprodukowana w kraju słynącym z produkcji Whisky – Szkocji. Butelka Divy przypomina opakowanie po perfumie, a ozdobiona została 48 szlachetnymi i półszlachetnymi kamieniami. Wódka przeszła trójstopniową destylację, a następnie została przefiltrowana na węglu drzewnym z brzozy i odłamkami diamentów i kamieni szlachetnych. Prawdopodobnie w smaku nie różni się niczym od naszych rodzimych mocnych trunków, ale z pewnością jest warta swojej ceny.

Henri IV Dudognon Heritage (2 000 000$)

Henri IV Dudognon Heritage
Najdroższym alkoholem na świecie, nie jest wódka Diva jak się niektórym wydaje, a właśnie koniak Henri IV Dudognon Heritage. Ten szczególny trunek leżakował w beczkach przez ponad 100 lat. Końcowy produkt zawiera 41% czystego alkoholu. Cena jest tak wysoka nie tylko ze względu na walory smakowe koniaku. Trunek umieszczony został w butelce wykonanej przez jubilera Jose Davalosa dla firmy Tequila Ley, który pokrył ją elementami 24 karatowego złota i platyny, gdzieniegdzie umieszczając brylanty.

Dotrwałeś do końca? Gratulację! Teraz możesz skoczyć po połóweczkę De Luxe. Wszak to najlepsza wódka na świecie (w tej cenie oczywiście) ;).