MensBlog.pl

Prawdziwie męski blog

Category: Sport i Zdrowie

Jak bezpiecznie uprawiać parkour?

Parkour narodził się we Francji, gdzie znany był znad nazwą l’art du déplacement, czyli “sztuka przemieszczania się”. Szybkie poruszanie się, przewroty i pokonywanie przeszkód na pozór nie brzmi jak coś, co wymaga wyjątkowej finezji, ale gdy spojrzymy na wyczyny zawodowych traserów (tj. osób uprawiających parkour), nie będziemy mieć wątpliwości, iż mamy do czynienia z najprawdziwszą sztuką.

Przeczytaj więcej

Trening hitt sposoby

Trening interwałowy HIIT – jak należy wykonywać?

Czym jest HIIT?

HIIT, (tłumacząc z angielskiego, high intensive interval training), jest treningiem który ma na celu podkręcenie metabolizmu, a także zwiększenie wydolności organizmu. Dla przykładu osoba która planuje zrzucić parę kilo, a przy tym poprawić kondycję fizyczną może upiec dwie pieczenie na jednym ogniu.

Przeczytaj więcej

zdrowe odzywianie

Zdrowe odżywianie – jakie są zalety i co zrobić aby się udało?

W poniższym artykule chciałbym poruszyć kwestie odżywiania. Jak można się domyślić to co jemy ma duży wpływ na stan naszego organizmu. Krążący powszechnie pogląd, „jesteś tym, co jesz” nie wziął się z powietrza. Jedzenie ma wpływ nie tylko na np. tkankę kostną, tkankę mięśniową, tkankę tłuszczową, wątrobę, trzustkę, serce, stan naczyń krwionośnych, ale również na samopoczucie. jedząc w dużych ilościach, czujemy się senni, osłabieni, a także możemy popadać w depresyjne nastroje.

Przeczytaj więcej

Jak skutecznie rzucić palenie

Jak skutecznie rzucić palenie papierosów?

Połowa palaczy twierdzi, że nie ma nic lepszego niż wyjście „na dymka” po ciężkim dniu pracy. Jednak prawie drugie samo tyle, zgodnie przyznaje, że ich największym marzeniem jest zerwanie z tym śmierdzącym nałogiem.

Przeczytaj więcej

trening split a fbw

Split a FBW – metody treningowe

W poniższym artykule opisze dwie najpopularniejsze metody treningu siłowego. Scharakteryzuje je, porównam a także przedstawię plusy i minusy jednej, jak również drugiej metody.

Przeczytaj więcej

Jaki jest wpływa alkoholu na budowę masy mięśniowej?

Alkohol jest jedną z najbardziej uzależniających używek dostępnych dla ogółu społeczeństwa. Skutki zdrowotne i społeczno-gospodarcze picia alkoholu są o wiele bardziej wyraziste niż dla zażywania kokainy, heroiny lub amfetaminy, Ale jak szkodliwe są nawyki picia do treningu siłowego i postępów w budowie mięśni?

Przeczytaj więcej

Powered by WordPress & Theme by Anders Norén